Clean-up dag i København
Affald i havet bryder ingen sig om, og heldigvis sørger mange for at samle affald op, hver gang vi er på tur, men af og til laver vi større arrangementer, hvor vi giver den en ekstra skalle. Bulder og brag, det giver opmærksomhed – også uden for dykkerkredse. Dette arrangement er organiseret af Os om Havet og deres mange, fantastiske ildsjæle..
Som dykkercenter har vi altid fokus på havmiljøet og på hvordan vi får et bedre havmiljø ved at undgå affald i havet og kigge på hvordan man kan undgå bl.a. plastikforurening af havet.
Vil du være med til at gøre en god gerning for miljøet, så mød op og hjælp med at rydde op, så sikrer vi at endnu et område slipper af med affald, til gavn for naturen. Som dykkere kan vi jo tydeligt se affaldet nede i vandet 🙂
Kom med til en hyggelig dag i den gode sags tjeneste!
Programmet for dagen:
VIGTIGT:
- Tilmelding til eventet skal ske hos Os om Havet. TILMELDINGEN ER LUKKET!
- Du kan leje udstyr (hvis du allerede er tilmeldt arrangementet) via “Tilmeld”-knappen her på siden.
UDSTYRSLEJE DENNE DAG:
Kompletsæt 200,-
Flaske og bly: 100,-
Kompletsæt med tørdragt: 450,-
(For ScubaGears klubmedlemmer er det hhv. 150 for bronze-, 150,- for sølv- og inklusiv for guld.)
Hvis vi skal pakke, hente/bringe og skylle det efter brug koster det 125,-
Afhentning af udstyr skal ske enten dagen før eventet eller på dagen mellem 0900-1000.
TILMELDTE
-
Thomas Enggard Henrichsen1 ticket
-
birger guldmann1 ticket
-
Bille Hansen1 ticket
-
Lasse Egly Hvidman1 ticketCamilla Mortensen1 ticket
-
Niels Lindbo Larsen1 ticket
-
Anne Rosenkilde1 ticketBjarne Lind Rosenkilde1 ticket
-
Karoline Jacobsen1 ticketChristine Bach1 ticketMarie Pii Hjørne1 ticket
